Gıda Güvenliği - Kriminal - Tıp - Endüstri - Savunma

MWIR SWIR Camera

Kızılötesi dalga boyu, 770 ile 1400 arası yakın orta dalga kızlıötesidir, aşağıda grafiği verilmiştir, üretimini yaptığımız swir mwir kameralar bu aralıkta çalışır.Kızılötesi kameraların spektral kalitesini ortaya çıkaran özellikleri, bir kamera üzerinde şu donanım sıralaması ile belirtebiliriz.

a)CMOS - CCD faktörü; sensörümüzün, fotodiyot maddesi silikon ise 600 ile 1000 nanometre arasındadır, süper silikon ise 400 ile 1200 nanometre dalga boyu arasındadır. germanyum maddeli fotodiyotlar 1600'e kadar çıkabilmektedir, en güçlüsü yani LWIR kameralarda kullanılanlar ise ingaas Indium gallium arsenide olanlarıdır, bunlar ise 1800 nanometre dalga boyuna çıkabilmektedir. b) Lens faktörü lensimizin kızılötesi filtresi uygun dalga boyunda olmalıdır. c) Filtre faktörü; filtremiz ise adaptör şeklinde lenside içerisine alan kısımdır, hangi dalga boyunda çalışılacak ise o dalga boyunda filtre veya filtre kombinasyonları tercih edilmelidir.

Uluslararası Satış ve Tedarik Zorunluluğu

International Traffic in Arms Regulations kısa adı ITAR olan uluslararası silah trafiği yönetmenliği ve EAR ihracat yönetimi yönetmelikleri SiberLojik Kızılötesi kameralarıda kapsamaktadır, bizim ticari mantalitemize tamamen ters bir konu olan bu durum firmamızı pek de ilgilendirmemektedir, Neden? bu donanımın %100'ü firmamız tarafından tasarlanıp geliştirilip uygulanmaktadır, o zaman istediğimize satarız, biz bu durumu ticari bir ambargo olarak kabul ediyoruz, biz kimyasal silah kullanan bir diktatöre kimyasal madde satmıyoruz! bizzat "İş değil karanlıkta aydınlığı görebilmek, bana aydınlıktaki karanlıkları görebilecek gözler gerek" felsefesini hayata geçiriyoruz.

Yan taraftaki videolarda görebileceğiniz gibi, kameramız % 100 hedeflenen spektral dalga boylarında, görüntü vermektedir, isteyen kişilere projelere özgün olması açısından açık kaynak kodlu kamera görüntü yakalama kodları verilecektir.

720 İle 2500 Nanometre Arası Kamera Tasarımımız Bulunmaktadır

Videolarda görüldüğü gibi, siyah camın ardını ne çıplak gözle nede kamera ile göremezssiniz, fakat swir kameralar ile bu mümkündür, yine eloxal kaplanmış bir alüminyumun kaplandığı yüzeyi göremezssiniz fakat mwir kameramız ile buda mümkündür.

Pekii nerelerde kullanılır; uygulama noktaları çok geniştir, örneğin bu kameralar ile böceklerin içini görüntüleyip, ilaç deneylerinde verdiği tepkiler gözlemlenir, başka bir uygulamada ise bir fabrika bacasından çıkan zehirli gazlar gözlemlenebilir.

%100 Yerli %100 Milli; Üstün Görüntüleme Mucizesi