Plastik Renk Seçme Makinesi

Yüksek Kapasite - %2 Hata

Geridönüşüm sektörüne yönelik çözümlerimiz, piyasada bulunan benzer makinelerden daha kararlı ve yüksek kapasiteli sonuçlar vermektedir, en küçük kapasiteli makinemiz saatte 1,5 ton ürün seçmektedir, bu seçme işleminde hata payı % 2'dir. Siberlojik Line Scan Kamera ile yapılan seçme işlemleri 14 mikron hassasiyetinde yapılmaktadır.Bu durum ise makinenin yüksek kararlılıkta çalışmasını sağlar.Ürünün ıslak olması seçme işlemine engel teşkil etmez; kullandığımız farklı ışık kaynakları ve fiziksel lens filtreleri ile ıslaklığın görüntüyü bozması, ortadan kalkmaktadır.

Kimyasal Ayırma İşlemi

Ultraviyole morötesi ışık kaynağı ile önce rengine ayrılıp aynı renkte olan plastikleri, ikinci bir ayrıştırma yaparak kimyasal yapısına göre yani PET, PE-HD, PVC, PE, PE-LD, PP, PS, gibi sınıflara ayırabilirsiniz. Geri dönüşüm seçme ve sınıflandırma makinelerimiz optik görüntüleme yapısı itibarı ile yakın kızılötesi ışınım tayfı absorbsiyon spektroskopisi tekniği ile ayrıştırma ve sınıflandırma işlemine tabii tutulur.Bu teknik farklı yöntemlerle uygulanabilmektedir.Örnek olarak bir firma sıralı fotodiyot kullanırken öteki firma linear CCD kullanabilmektedir, bir başka firma ise CMOS ile çözüm oluşturabilir.

Ayrıştırma işlemi sırasında meydana gelen tozu, vakum pompası ile iki farklı noktadan emilip boru ile dış ortama transfer edilmektedir. Nemli ürünlerin sıçrayarak ortaya çıkarmış olduğu yağlı cüruflar ise görüntüleme üninetesi önündeki cam silme aparatı ile belirli aralıklarda otomatik temizlenmektedir.

En İyi Performans