MultiSpektral Kamera Tasarımlarımız

Yakın Dalga Spektral İmza Absorbasyonu

Firmamızın kuruluş amacı renk seçme ve ayırma uygulamaları olduğundan, geliştirdiğimiz ürünlerde, sürekli yakın mesafe orta ve kısa dalga boyları ile sınırlı kalmıştır, şimdiye kadar uzak dalga boylarında hiç talep gelmediği gibi bizimde o alana yönelik bir gayretimiz olmamıştır.Bu sebeple multispektral kameramız kısa mesafede, görüntülenecek objenin spesifik işlevine yönelik ışık kaynakları ile uygun dalga boylarında, hedeflenen görüntüleme çıktısını %100 elde edecek yazılım algortimaları ile sonuç vermektedir..

Multispektral kameralar, Ultrviyole (Morötesi) uygulamalar için en uygun kamera tipidir, aynı anda farklı dalga boylarını yazılım ile birleştirerek, objenin gözle görülmeyen tüm üst katmanları daha belirgin hale gelmektedir. Hedeflenen görme prosesi başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Fiziksel Lens Adaptörü

Dış ortamda mevcut gün ışığı ile multispektral görüntüleme yapılacağı zaman, fiziki olarak, aynı anda farklı lens adaptörleri kullanmak zorunda kalırsınız, kimisi aynı anda stereo kamera varyasyonu ile bu işlem gerçekleştiriken, kimiside tek bir görüntü yakalama donanımına, otomatik değişebilen lens filtreleri eklemektedir, böylece farklı dalga boyları fiziksel filtrelerden geçtiği gibi sayısal görüntü işleme filtreleri ilede sanal olarak, görüntü hazırlanmış olmaktadır.

Benim tasarımını yaptığım multispektral kamera, görüntülenecek nesneye göre uygun ışık kaynaklarının, varyantı ile çalıştığından filtrelerde herhangi bir değişim söz konusu olmamaktadır, sadece filtrelerimiz IR katmanı oldukça zayıflatılmış olarak tercih edilir, çünkü giden dalga boylarını isteğimize göre ayarlayabilmekteyiz.

Optik ve Element Materyal Çözümleri

Talep ettiğiniz projelerde, kullanılmak üzere yurt dışından tamamen projeye özgün optik mercek lens ve element katkılı optik materyaller üretimi yaptırmaktayız, bu alanda kendisini kanıtlamış çözüm ortaklarımız, Dünyanın önde gelen firmalarınada aynı çözümü üretmektedir.

Hedeflenen görseli elde etmeye çalışmak, doğru ve kusursuz bir optik iyileştirme ile mümkün olabilmektedir, elektro-optik sürecin ilk aşaması olan optik filtreleme ve görüntü iyileştirme işlemi, bazı projelerde element katkılı gofret lens varyantına da ihtiyaç duyar(infrared çözümleri germanyum filtre v.b) bu tür ihtiyaçları karşılayacak teknik bilgi ve çözümlerimiz, en iyi hizmeti ve ürünü almanızı garanti eder.

Alfa ve NIR Katman Korelasyonu