Line Scan Camera

Line Scan Kameralar yan yana dizili (linear array) fotodiyotlardan oluşur, bu fotodiyotlar ccd içerisindeki mux yongalarına bağlıdır, bu yongaların tarama hızı ccd nin satır tarama hızını belirler, buradan gelen seri analog değerler, mikroişlemci ile işlenerek tek bir satıra dönüştürülür, bu satırlar ise yapılacak işleme göre hazırlanacak yazılım algoritması ile projeye göre belirlenip, sizlerin ihtiyacına göre yapılandırılır.

Renk seçme makineleri için geliştirmiş olduğumuz Line Scan kameralar bir saniyede 8700 çizgi taramaktadır, yüksek hızlı kameramız, kontrol kartına en hızlı çıkışı vererek ürünlerinizin kusursuz bir şekilde seçilmesini sağlar.

 

Gömülü Sistem Line Scan Camera

Dünyadaki hemen hemen tüm çizgi tarama kameraları, ikincil bir yazılım ile projeye dönüşür, yani projede ihtiyaç duyulacak IO kartı ve diğer kartlar bu uzayda birleşir, geliştirmiş olduğumuz line scan kameramız, tek bir yazılım arayüzünden ve bu arayüze bağlı TFT LCD ile tek bir panelden kumanda edilerek, basit ve kullanımı oldukça kolay bir tümleşik kamera performansı sunar..

Herhangi bir projede çizgi tarama kamerasına ihtiyaç duyulduğunda satır içerisindeki piksellerin ışık yoğunluğu üzerinden işlem yapılır, burada dizi yani satır içerisinde bulunan pikseller, ya en küçük değeri yansıtır veya en büyük değeri veya ortalama yansıtır buradaki piksel elemanları, en temel görüntü işleme mantığıdır, bu elemanları set ederek 10 dk. nızı bile almayacak bir sürede kurulum yapabilirsiniz.

Kullanım Alanları