Yüksek Hızlı SCARA Robotumuz

SCARA Robot Manipülatör Kinematiği

Robotumuzu üretmeyi planlarken, iki asli görev doğrultusunda geliştirdik, birincisi hareket halindeki veya durağan konveyör bant üzerindeki renk kusurları veya şekil bozukluklarını tespit edip ayrıştıracak görev, diğeri ise farklı ürünlerin şekline göre paketleme yapılacak işlem, mutlaka bunların dışında da bir çok işlemde kullanılabilmektedir, fakat en zor bu iki görevi başarılı bir şekilde yerine getirdiğinde, diğer işlemleri paket bir yazılım ile çözümlenecek seviyeye gelmiş olacaktır.

Bir çok renk seçme projelerinde üretimini yapmış olduğumuz multispektral kamera ve endüstriyel kameramızla insan gözünün görebildiği ve göremediği renk kusurlarını, rahatlıkla seçtirebilirsiniz.

Ultraviyole Morötesi Görüntüleme

Morötesi görüntüleme ile fındık, yer fıstığı, badem, gibi ve kurutulmuş meyve üzüm, incir ve hurma üzerindeki aflatoksin kontaminasyonunun tespit edilebilmesini ve ayrıştırılmasını sağlayan özel bir optik tasarım kullanmaktadır. UV lazer teknolojisi ile, aflatoksin mantarı tarafından yansıyan ışığın son derece düşük yoğunluğunu yakalar.

Ülkelerin aflatoksin için belirlediği sınır değerler ise değişiklik göstermektedir. ABD ve Kanada gibi ülkelerde üst limitler 10 ve 20 ppb olarak belirlenirken, Türkiye’de 5 ve 10 ppb olarak şart koşulmaktadır. AB stadartlarındaysa kuru incirlerde aflatoksin sınırı 2 ve 4 ppb olarak aranmaktadır. İhracatı yapılan ürünlerin AB gümrüklerinde yapılan analizleri sonucu bir parti içinden alınan tek bir üründe dahi AB sınırının aşılması durumunda tüm parti iade edilmektedir.

Görüntüleme Mucizesi